top of page

Mobil Cihaz Yönetimi

LimRAD EMM/MDM farklı işletim sistemleri ile platfomlar üzerinde çalışan akıllı telefonlar, tablet ile dizüstü bilgisayarları ve pos şeklinde çalışan mobil cihazların genel olarak cihaz, içerik, uygulama ve güvenlik bağlamında uzaktan izlenmesi, güvenliğinin sağlanması, yönetilmesi ve desteklenmesini sağlayan yazılımsal bir mobil cihaz güvenliği sistemidir.

Güvenlik sektöründe kurumsal mobilite yönetimi (enterprise mobility management, EMM) olarak da adlandırılabilen MDM sistemleri ile mobil cihazlardaki veri, işletim sistemi ve kurulum gibi ayarları kontrol edebilir, mobil cihaz ağınızı gerçek zamanlı takip edebilir ve farklı işletim sistemleri ile platformlarına sahip tüm cihazlar üzerinde tutarlı ve benzer politikalar uygulayabilirsiniz. Bir EMM veya MDM sistemi genel olarak alttaki bileşenlerden oluşur:

  • Mobil Cihaz Güvenliği (Mobile Device Management, MDM): Cihazın güvenliği, cihazın yönetilmesi, kullanıcı güvenliği.

  • Mobil Uygulama Yönetimi (Mobile Application Management, MAM): Mobil cihazdaki in-house ve harici uygulamaların yönetimi ile güvenli uygulama kataloğu.

  • Mobil İçerik Güvenliği (Mobile Content Management, MCM): Mobil belge, veri ve içerik güvenliği ile güvenli web tarayıcı uygulaması.

  • Mobil E-Posta Yönetimi (Mobile E-Mail Management, MEM): Kurumsal e-postaların güvenliği ve güvenli e-posta uygulaması.

  • Kişisel Cihaz Yönetimi (BringYourOwn Device, BYOD): Çalışanların kendi mobil cihazları ile kurumsal kaynaklara ve uygulamalara erişimlerinin güvenliği.

LimRAD ürün ailesine ilişkin detaylı bilgiye www.limrad.com adresinden ulaşabilirsiniz.

bottom of page